Zeytinyağımız Ayvalık’tan…

Anadolu toprakları zeytinin anavatanı olarak bilinmese de olası yerler listesi yapıldığında muhtemelen listenin başlarında yer alacaktır.  Ülkemizin pek çok bölgesinde zeytin ağacı yetişebilmektedir.  Dolayısıyla Türk halkı yüzyıllardır zeytin ve zeytinyağıyla iç içe bir hayat yaşamıştır.

“zeytinyağlı yiyemem ama”…

Atalarımızdan bize kalan o meşhur türküde nazlı bir gelin” zeytinyağlı “ yiyememesinden yakınır.  Çünkü evinden uzak bir dağ köyüne yerleşen kızımız psikolojisinin bozuk olduğundan olsa gerek basma fistanları beğenmeyip, zeytinyağlılara alışamadığından yakınır. Eğer kızımız zeytinyağı hakkında biraz bilgi sahibi olsaydı kesinlikle onu tercih ederdi. :))

Natürel zeytin yağının en sağlıklı yağ olduğunu biliyoruz.

arkabahçe kafe|mutfak olarak yemeklerimizde doğal ürünleri kullanmayı tercih ediyoruz…

Doğal bir zeytinyağı kimyasal işlemden geçmeden  zeytinin yoğurlup, sıkılmasıyla elde edilir. Zeytinyağı antioksidan açısından oldukça zengindir. İçerisinde E, K vitaminleri ayrıca klorofil ve karotenoidler barındırır. Kolestrol ve tansiyonu dengeler, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Ürünlerimizde kullandığımız zeytinyağı %100 doğal yöntemlerle Ayvalık’ta üretilir. Fabrikasyon işlemden geçmez, geleneksel yöntemlerle elde edilir.

naturel-zeytinyagi